Exit Festival 2024
Exit Festival 2024
Exit Festival 2023
Exit Festival 2024

Exit Festival 2024 (Bilet)

Exit Festival bilgi & yardımlaşma vb.. hepsine artık tek bir yerden ulaşabilirsiniz!  Link => linktr.ee/interfun

 

Erken dönem indirim fırsatını yakala! (Kayıtlı ve Interfun Müşterilerine Özel Satış)

Avrupa'nın En iyi Müzik Festivali

Exit Festival - Sırbistan & Novisad

 

NOT-1 : Aynı hesaptan birden fazla bilet satın alıyorsanız veya etkinliğe katılacak kişi bilgisi hesap sahibinden farklı ise ödeme ekranından önceki Sipariş Notları kısmına festivale katılım yapacak kişilerin Ad-Soyad,Mail,Tel bilgisini bize iletiniz!

 

NOT-2 :  Siparişinize istinaden elektronik biletler genelde gece yarısı gibi e-posta hesabınıza gönderilmektedir. Eğer siparişinizden 72 saat sonra e-posta adresinize biletler gelmemiş ise e-posta adresinizin spam veya diğer klasörler kısımlarını kontrol ediniz. Burada da pdf formatındaki elektronik biletleri göremezseniz 05335623838 whatsapp üzerinden iletişime geçin!

 

Grup biletleri satın alma, haricen kamp bileti ilavesi, reklam işbirlikleri veya diğer sorularınız için [email protected] eposta adresine veya 0533 562 38 38 (WhatsApp) telno ile iletişime geçebilirsiniz!

 

NOT : EXIT global satışındaki biletlerden satın almayı düşünüyorsanız, yurtdışı bankaların ödemenin tahsilatında aracılık etmesi sebebiyle 131€ (komisyon dahil) kombine bilet döviz fiyatının TL karşılığı burada gördüğünüz TL fiyatların oldukça üzerinde olacağını bilmelisiniz! Dolayısıyla bu sayfadan satın alacağınız biletlerde gördüğünüz TL fiyatları NET fiyatlar olup tarafınıza ekstradan herhangi bir kur farkı, komisyon vs.. yansıtılmamaktadır!

Ortaçağ Kalesinde Festival Coşkusu

 

Avrupa'nın en iyi festival ödülüne sahip  Exit Festival, birçok kişi tarafından dünyanın en iyi festival mekanlarından biri olarak kabul edilen  Sırbistan'ın NoviSad kentindeki tarihi Petrovaradin Kalesi'nde düzenlenmektedir. Festivallerin line up’ı her ne kadar oraya insan çekmek için en önemli sebep olsa da bir festivalin lokasyonu, yapıldığı yer de en az onun kadar önemlidir. İşte  Avrupa’da söz konusu lokasyon olduğu zaman akla ilk gelen festival Sırbistan’ın kuzeyindeki Novi Sad şehrinde, Tuna Nehri kıyısındaki Petrovaradin Kalesi’nde gerçekleşiyor.

 

Sırbistan'ın Türkiye Vatandaşlarına Vizesiz Oluşu, ülke ve şehirlerin ekonomik fiyatları, muhteşem Sırbistan Gece Hayatı sebebiyle etkili yerli & yabancı konuk listesi, Balkanlar coğrafyasında Avrupa’da merkezi konumu nedeniyle birçok ülkeden ziyaretçileri ağırlayacak olması Exit Festival'i bu sene de  her yıl olduğu gibi öne çıkarıyor.

 

Türkiye’nin güneyindeki tatil beldelerinde birkaç günlük tatil parasının daha da azına bu festivale katılmak ve olağanüstü bir festival deneyimi yaşamak mümkün… EXIT macerasına katılmayı kafanıza çok önceden koyar ve birkaç ay öncesinden uçak biletlerinizi uygun fiyatlara alabilirsiniz. THY, Pegasus ve Atlasjet ile hemen hemen her gün İstanbul’dan Belgrad’a uçuş bulabilirsiniz.

 

Exit Festival’in müzik ve ışık gösterileri ve aktiviteleri kadar, deniz kum güneş üçgeninde bir tatil ve dinlence imkanı sunması da etkinliği benzerlerinden ayırıyor.  4 gece boyunca çılgın eğlencelerle şehir & plaj festivali olmasının getirisi ile 24 saat devam eden çılgınlıktan birkaç saatliğine kaçmak isteyenler  Novi Sad gibi şahane şehrin plajlarında dinlenebiliyor.

 

Ayrıca festival alanı dahilinde  beach party’ler ve  after party’ler de konuklara bitmez bir eğlence alternatifi sunuyor. Şehir zaten sabaha kadar uyumazken, Exit’e katılanları da uyutmayacağa benziyor. Tuna Nehri kıyısındaki tarihi   Petrovaradin Kalesi   'ne ulaşan köprüden itibaren " State Of Exit " ismiyle, bağımsız bir devlet gibi tanımlanan festival; tüm savaş, ayrımcılık ve ırkçılık karşıtları için, dört günlük de olsa, bir rüyanın gerçek olabileceğini gösteriyor.

 

İlk olarak 2000 yılında Sırbistan Öğrenci Birliği tarafından, genç nesilleri seçimlere katılmaya ve kendi gelecekleri için oy vermeye çağıran 100 günlük bir kampanyanın son ayağı olarak düzenlenen festival, Miloseviç rejimini bitiren gösterilerin son ateşinin fitili olarak da görülüyor. Festivalin doğuş sloganı da bu duyguyu yeterince anlatıyor zaten: "Exit   out of ten years of madness!" Kar amacı gütmeyen, şirketlerden bağımsız ve resmi polislerin yer almadığı festivalde, 15 farklı sahnede tüm müzik türlerine ait yaklaşık 200 konser gerçekleşiyor. Festival boyunca toplam yaklaşık 300.000 kişinin katıldığı festivalin ana sahnesinde, dünya çapında büyük dinleyici kitlesine sahip gurup ve dj'ler yer alıyor!

 

Ana sahne dışındaki diğer sahneler; elektronikten dansa reggaeden heavy metale kadar geniş bir yelpazeye yayılmıştı. Ayni gün içinde hem dünyaca ünlü büyük çaplı bir konseri hem de belki daha önce hiç dinlemediğiniz amatör bir grubu dinleme seçeneğiniz oluyor. Sivil bir girişim olarak başlayan ve başlangıç ilkelerinden ödün vermeden 20 yıldır devam eden  Exit Festival, alt yapı düzeninden sağlığa, güvenlikten konaklamaya kadar tüm sorunları oldukça iyi işleyen sistemler ile düzene sokmuş görünüyor. Exit Köyü olarak adlandırılan mekanlarda, isteyen herkes çadır konaklaması ile zamanının büyük kısmını festival havasından uzaklaşmadan bölgede geçirebiliyor.

 

Kendilerince dans eden, hatıra fotoğrafları çeken güvenlik görevlileriyle karsılaşmak, oldukça farklı bir deneyimdi benim için. Önünde "Faydalı Olma Hakkı", arkasında "Gönüllü" yazan tişörtleriyle, alanda her noktada karşınıza çıkan gönüllü ekibi de festival boyunca her daim yardıma hazırdı. Müzik ve festivalin felsefesi ile yayılan barış ortamı, dört gün boyunca akşam 5'ten ertesi günün ilk ışıklarına kadar devam eden etkinliklerin oldukça huzurlu ve mutluluk veren bir şenlik olarak geçmesini sağlıyor.

 

Her ne kadar sokaktan, aktivizmden ve politik bir söylemden doğmuş olsa da, festivalin bu politik duruşunun, dünyanın dört bir tarafından müziğin çeşitliliği etrafında bir araya gelmiş insanların inisiyatifine bırakıldığını hissediyorsunuz. Müziğin birleştirici etkisiyle gerçekleşmiş olan biraradalık, slogan ve pankartlardan ziyade, birebir varoluş biçimiyle veriyordu mesajını ve bunun özlemini çekenlerin mutluluğu da çok kolay gözlemlenebiliyor. Tahammülsüzlüğün tüm cehaletiyle yine başrolde olduğu bugünlerde, bu deneyimi paylaşıp biraz olsun ilham vermek, barışın sesini duymak mümkün!

 

Sonuç olarak; çimenlerde yayılarak,sevdiğiniz grubun konserinde onbinlerle bir ağızdan şarkılar söyleyerek, daha önce hiç duymadığınız grupları keşfederek, stantları ziyaret ederek ve en önemlisi de dünyanın farklı noktalarından gelen bin bir çeşit insanla barış coşkusunu hissederek; küresel her markadan, reklamdan, fast-fooddan, televizyondan ve üniformadan uzak bir dört gün geçirmek, her şeye inat "umut" dedirtiyordu insana. Meraklılara tavsiye olunur! 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!

★ Fiyata sadece 4 günlük kombine festival bileti dahil olup uçak bileti ve konaklama dahil değildir! Etkinlik bilet kuralları gereği sadece festivalin iptali veya ertelenmesi durumunda bilet iade hakkı bulunmaktadır. Ancak biletler isimsiz olduğu için bir başkasına satabilir veya devir edebilirsiniz!

★ Exit Festival biletlerin fiyatları organizatörün satış politikası nedeniyle ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir! ilandaki biletler TC vatandaşlarına özel olup ülkemizdeki tek yetkili acente tarafından satılmaktadır!

Balkan ülkelerinden veya organizatörün karaborsa saydığı sitelerden satın alınan ucuz fiyatlı biletler sadece o (balkan) ülkelerin vatandaşlarına özel olup, TC vatandaşları için geçerli değildir! Dolayısıyla bu şekilde satın alınacak biletler ile  (girişte pasaport & bilet eşleştirilmesi yapıldığından) TC vatandaşlarının festivale giriş yapması mümkün değildir!

★ Ödeme esnasında "Karta izin verilmeyen islem Kart sahibine acik olmayan islem" hatası almanız durumunda ödeme yapmaya çalıştınız kart ile taksitli ödeme seçeneği olmadığından dolayı ilgili hatayı almaktasınız. Taksitli olmadan (tek çekim) ile ödeme yaparak satın alma yapabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR